Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiNove poruke

 

 ...ipak se i nas tice...

Ići dole 
+10
C.e.c.A.
sister_nightfall
annie
MinaDaQueen
*snowhite*
Koske
free_runner
milanche
Milan tha Perfect
slinava sindy
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Da li Kosovo treba da dobije nezavisnost?
DA_
...ipak se i nas tice... - Page 2 Vote_lcap50%...ipak se i nas tice... - Page 2 Vote_rcap
 50% [ 4 ]
NE_
...ipak se i nas tice... - Page 2 Vote_lcap50%...ipak se i nas tice... - Page 2 Vote_rcap
 50% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 8
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
tatjanabg
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije



Broj poruka : 353
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimePet Dec 21, 2007 1:49 pm

"I dosta bre vise teritorije bez naroda,sa punim pravom kazem da bih bila najsrecnija kad bi svi ti ljudi mogli da se presele u unutrasnjost sbije,nastave da zive a mi se pomirimo sa cinjenicom,da smo i ovaj rat izgubili i da u ratu ne moras da ucestvujes da bi ga izgubo!I da pocnemo da gledamo malo u buducnost! "

"Ja da se pitam ja bih ostatak srpskog stanovnistva iselio sa Kosova, dao bih nezavisnost, Kosovu, I tim zavrsio.
Muka mi je vise od ratova, jer ih u srpskoj istoriji ima previse. Najmanje bih voleo da moj otac ode dole da brani davno izgubljeno. A, da jos manje ce me boleti dupe za kosovo kad dole vise ne bude Srpskog stanovnistva. Potresem se kad se prisetim snimaka iz BiH, i zaista ne zelim da se to ponovi. Zelim da se sve ovo sto pre zavrsi, ito sto mirnijim putem."

slažem se
Nazad na vrh Ići dole
milanche
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
milanche


Broj poruka : 373
Godina : 33
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 22, 2007 5:16 pm

Ajd sad malo i ja da bodem:

Stvarno ne znam sta se sve desava dole na Kosovu, cije je ono trenutno, i cije ce biti, zato sto se hiljadu politika umesalo u sve to, ali kada procitam ovo:

Citat :
Пећка патријаршија - скупина цркава на домаку Пећи, крај Пећке Бистрице, а на улазу у Руговску клисуру - један је од најзначајнијих споменика српске прошлости.

У њој се вековима налазило седиште српских архиепископа и патријараха. Од свога постанка у XIII веку Патријаршија је окупљала учене теологе, врсне књижевнике и обдарене уметнике и сви су они у њој остављали сведочанства о свом прегалаштву.

Стога је она данас не само старо средиште српске цркве, већ и место где се чува значајна уметничка заоставштина.

ne mogu bas da kazem da me zabole za Kosovo, i da u meni ne budi nikakva patriotska osecanja. Krivo mi je sto ce ono sto je vekovima bilo SRCE i DUSA srpskog naroda tek tako da se odvoji, mada bolje i to, nego da izbiju ratovi.

U ovoj temi nisam video nista lose, tako da cu predlog jednog clana da zakljucamo ovu temu odbiti. Mozete slobodno nastaviti sa izlaganjem argumenata da biste odbranili svoje misljenje, ali molim bez vredjanja i nepostovanja tudjeg misljenja. Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://creeps.all-forum.net
DIOGENUS
Forum friend
Forum friend
DIOGENUS


Broj poruka : 109
Godina : 34
Location : Knjazevac
Datum upisa : 30.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 23, 2007 1:44 am

Stvarno ne znam sta se sve desava dole na Kosovu, cije je ono trenutno, i cije ce biti, zato sto se hiljadu politika umesalo u sve to, ali kada procitam ovo:

Citat:
Пећка патријаршија - скупина цркава на домаку Пећи, крај Пећке Бистрице, а на улазу у Руговску клисуру - један је од најзначајнијих споменика српске прошлости.

У њој се вековима налазило седиште српских архиепископа и патријараха. Од свога постанка у XIII веку Патријаршија је окупљала учене теологе, врсне књижевнике и обдарене уметнике и сви су они у њој остављали сведочанства о свом прегалаштву.

Стога је она данас не само старо средиште српске цркве, већ и место где се чува значајна уметничка заоставштина.


ne mogu bas da kazem da me zabole za Kosovo, i da u meni ne budi nikakva patriotska osecanja. Krivo mi je sto ce ono sto je vekovima bilo SRCE i DUSA srpskog naroda tek tako da se odvoji, mada bolje i to, nego da izbiju ratovi.


Jeste brate, i ja sam tako razmisljao, ali pecka parijarsija je sada istorija, a ja bih se radije osvrnuo ka buducnosti.
Nazad na vrh Ići dole
free_runner
Moderator
Moderator
free_runner


Broj poruka : 276
Godina : 33
Location : Uzice
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 25, 2007 6:25 pm

Citat :
Krivo mi je sto ce ono sto je vekovima bilo SRCE i DUSA srpskog naroda ...



Sta je to "srce jednog naroda"?

sta je to "dusa jednog naroda"?

Sta je to "narod"?



stvarno, ne pokushavam da isprovociram ikoga ovim pitanjima, ali interesuje me shta vi mislite o ovome??


Sto se mene tice, meni ova srca i duse gorepomenute zvuce kao isfurane fraze koje iskljucivo sluze da se pridobiju neciji glasovi...

Mislim, sama rec narod je vrlo neodredjena, a jos dusa naroda... Ljuta apstrakcija... al bitno je da dobro zvuci... zar ne?


Kolevka Srpskog naroda? hehe... da li se iko pitao zasto "kolevka"...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milosskokic
milanche
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
milanche


Broj poruka : 373
Godina : 33
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 25, 2007 7:52 pm

Srce i dusa = glavni oslonac, podrska i JEDINA institucija posle pada Srpske despotovine pa sve do perioda seobe Srba, koja je u svakom pogledu (ne samo duhovnom vec i svetovnom) okupljala i stitila svoj narod od Turaka, brinula se o njemu, negovala njegovu srednjovekovnu tradiciju, borila se protiv islamizacije. Govorim o Peckoj patrijarsiji sve vreme koja je na Kosovu. Na to sam mislio kada sam upotrebio "isfuranu frazu". Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://creeps.all-forum.net
DIOGENUS
Forum friend
Forum friend
DIOGENUS


Broj poruka : 109
Godina : 34
Location : Knjazevac
Datum upisa : 30.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2007 1:09 am

Daj brate, pecka patrijarsija ce ostati dole cak i kad kosovo vise ne bude nase
Nazad na vrh Ići dole
free_runner
Moderator
Moderator
free_runner


Broj poruka : 276
Godina : 33
Location : Uzice
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2007 3:45 pm

milanche ::
Srce i dusa = glavni oslonac, podrska i JEDINA institucija posle pada Srpske despotovine pa sve do perioda seobe Srba, koja je u svakom pogledu (ne samo duhovnom vec i svetovnom) okupljala i stitila svoj narod od Turaka, brinula se o njemu, negovala njegovu srednjovekovnu tradiciju, borila se protiv islamizacije. Govorim o Peckoj patrijarsiji sve vreme koja je na Kosovu. Na to sam mislio kada sam upotrebio "isfuranu frazu". Wink

masis poentu, al nevermind... moje pitanje je zasto bash ti izrazi... Zasto je nekome prvom palo na pamet to srce i dusa.. Ljudi nas sistem nam od detinjstva puni glavu raznim glupostima... Mislim, znas li ti rodjace kako utice na psihu kad ti u cetvrtom razredu osnovne cujes "kolevka srpskog naroda"... Sve to budi emocije.

Naravno da znam da si mislio na Pecku patrijarshiju. U svoje vreme, ona je imala poentu i neverovatan znacaj. DANAS TE PRICE SLUZE ISKLJUCIVO ZA MANIPULACIJU. Naravno da je vazno da nikada ne zaboravimo svoju istoriju, ali da dajemo krv za istu... NIKADA!Smile Danas je spomenik kulture. Danas su unisteni mnogi spomenici kulture. Ako biram izmedju pecke patrijarsije i ljudskih zivota, uzmite nam nase "srce" i "dusu"...

nadam se da razumes sta hotju da kazem?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milosskokic
milanche
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
milanche


Broj poruka : 373
Godina : 33
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2007 5:50 pm

Citat :
masis poentu

Ne, nego ti. Smile

Citat :
Ako biram izmedju pecke patrijarsije i ljudskih zivota, uzmite nam nase "srce" i "dusu"...

Ajde sad prelistaj ovu temu ponovo i reci mi jesam li ja rekao negde da po svaku cenu treba braniti Kosovo? Smile

Ja sam samo rekao da mi je zao sto ce prostor koji je veoma vazan u srpskoj istoriji tek tako odvojiti i jos dodao mada bolje i to, nego da izbiju ratovi.

I nista vise. Stvarno ne znam zbog cega si se toliko uzbudio zbog ovih stvari i zato ne bih vise da ucestvujem u daljim diskusijama na ovu temu iako bih ti rado sad postavio par pitanja, ali mislim da nema svrhe jer je cinjenica da razmisljamo skroz drugacije. Wink

Hvala na razumevanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://creeps.all-forum.net
free_runner
Moderator
Moderator
free_runner


Broj poruka : 276
Godina : 33
Location : Uzice
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2007 8:36 pm

uvek.

postavi mi pitanja na pm, ako zelis.


Ustvari, ne razmisljamo mi toliko razlicito... cini mi se
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milosskokic
Koske
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
Koske


Broj poruka : 468
Godina : 35
Location : Negde na desnoj obali Dunava
Datum upisa : 08.11.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 26, 2007 10:39 pm

tatjanabg ::
to što ne znamo mnogo o politici i što ne želimo njome da se bavimo ne znači da treba da "I don't give a f*ck about it" jer ne živimo dole.

Draga Tatjana,

Mislim da si me pogreshno shvatila.
Arrow
Nazad na vrh Ići dole
**speakerbo(x)ss**
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
**speakerbo(x)ss**


Broj poruka : 275
Godina : 33
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2008 7:33 pm

sve je to lepo sto se mi svadjamo ali jedno treba znat' I'M NOT INTERESTED IN THAT SHIT yahoo
Nazad na vrh Ići dole
tatjanabg
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije



Broj poruka : 353
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 01, 2008 10:08 pm

evo ga opet.
oćemo opet ispočetka... "shit"... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Koske
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
Koske


Broj poruka : 468
Godina : 35
Location : Negde na desnoj obali Dunava
Datum upisa : 08.11.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 02, 2008 1:16 am

**speakerbo(x)ss** ::
sve je to lepo sto se mi svadjamo ali jedno treba znat' I'M NOT INTERESTED IN THAT SHIT yahoo

Ja sam ga preterao, ali nisi bash morao i ti!
Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milan tha Perfect
Beginner
Beginner
Milan tha Perfect


Broj poruka : 47
Godina : 32
Location : Nish
Datum upisa : 29.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 03, 2008 4:50 am

SAMO DA RATA NE BUDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nista vishe.
Nazad na vrh Ići dole
http://myspace.com/savrsenstvo
**speakerbo(x)ss**
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
**speakerbo(x)ss**


Broj poruka : 275
Godina : 33
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 31, 2008 10:39 am

tatjanabg ::
evo ga opet.
oćemo opet ispočetka... "shit"... Rolling Eyes

pa sta ako koristim shit??? to je rech u mom svakodnevnom rechniku i ja ne mogu da je izbacim ako vam se ne svidja onda ok a ako vam se svidja onda opet ok
Nazad na vrh Ići dole
BodoM
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
BodoM


Broj poruka : 292
Godina : 33
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimePet Feb 01, 2008 12:15 pm

Mene iskreno ne zanima uopste sta ce se desiti sa kosovom.NIsam patriota uopste....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/vintage1991
sister_nightfall
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
sister_nightfall


Broj poruka : 339
Godina : 32
Location : beograd
Datum upisa : 14.11.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 18, 2008 1:25 am

i tako, kosovo proglasilo nezavisnost.

u bg-u trenutno traju neredi... demonstanti idu naokolo i razbijaju prozore na meku, merkatoru, americkoj i slovenackoj ambasadi...


misljenja??
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/dunja_mu
milanche
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
milanche


Broj poruka : 373
Godina : 33
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 18, 2008 4:07 pm

Meni je zao - nemam vise sta da dodam.
Nazad na vrh Ići dole
http://creeps.all-forum.net
Koske
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
Koske


Broj poruka : 468
Godina : 35
Location : Negde na desnoj obali Dunava
Datum upisa : 08.11.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 19, 2008 11:52 pm

Ti isti razbijachi i demonstranti, koji demonstriraju na ovaj ili onaj nachin nose Nike patike, jakne, ( eventualno ) Motorole itd..
Shto se toga ne odreknu. Shto ne prestanu da gledaju TV programe koji stizu sa zapada? Itd..

Ja smatram da treba izraziti svoje mishljenje i da ga treba braniti, sve dok to ne ugrozava druge ljude!
( ali stvarno to mislim )
Nazad na vrh Ići dole
**speakerbo(x)ss**
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
**speakerbo(x)ss**


Broj poruka : 275
Godina : 33
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 01, 2008 8:49 pm

Demolirase BG a nista nisu postigli samo su ukopali Srbiju jos dublje a i ovako smo bili do guse u necemu sto ne mirise na ruze....
Nazad na vrh Ići dole
*snowhite*
Administrator
Administrator
*snowhite*


Broj poruka : 590
Godina : 33
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 02, 2008 11:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/100po100
free_runner
Moderator
Moderator
free_runner


Broj poruka : 276
Godina : 33
Location : Uzice
Datum upisa : 28.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 04, 2008 1:28 am

DIOGENUS ::
Ja da se pitam ja bih ostatak srpskog stanovnistva iselio sa Kosova, dao bih nezavisnost, Kosovu, I tim zavrsio.

Dobro je sto se ne pitas ti... Alo covece, koga bi ti iselio?! lol Jesi li mozda pomislio da ti ljudi NE ZELE da se isele iz svojih domova..?

I sta, pobogu, znaci "previse ratova" ... Koliko je ratova po tvom misljenju ovako taman, a? Smile

smesno...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milosskokic
slinava sindy
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
slinava sindy


Broj poruka : 261
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimePon Mar 10, 2008 9:05 pm

Sta se vise pros***vate sa tim nazovi patriotizmom.Nisam znala da se u patriotizam racuna i zelja da vam ne pogine pola porodice i prijatelja u ratu.Zar mora da bude patriotizam odbrana sopstvenih zivota?Mi svi pricamo nesto,kao znamo,nemamo mi pojma sta je to muka.Alo,mljudi moraju da napuste svoje domove!Zamislite se malo...Kako bi vama bilo da morate da napustite svoj dom?

Najgore je to sto oni koji treba da resavaju ovakve stvari to rade prilicno lose(mada ih i razumem.Kako bi vi resili ovako nesto?)...
Nazad na vrh Ići dole
slinava sindy
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
slinava sindy


Broj poruka : 261
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2007

...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitimePon Mar 10, 2008 9:05 pm

P.S.Bez bilo kakvih uvreda.... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





...ipak se i nas tice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...ipak se i nas tice...   ...ipak se i nas tice... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
...ipak se i nas tice...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Opustanje :: Cogito ergo sum-
Skoči na: