Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiNove poruke

 

 KOMERCIJALA-KVALTITET

Ići dole 
+4
anChE :)
*snowhite*
tatjanabg
crisorwhatever
8 posters
AutorPoruka
crisorwhatever
Beginner
Beginner
crisorwhatever


Broj poruka : 38
Godina : 32
Location : Nis
Datum upisa : 01.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeUto Nov 06, 2007 1:42 pm

slazem se sa Anom i Glo do nekle, ali ne ogranicavam se samo na jednu vrstu muzike
P.S. ne kapiram ljude koji ne slusaju pesmu/bend/vrstu muzike samo zbog toga sto je to komercijala, nije kul il sta vec.....
P.P.S.ko je meni rekao da se frontmen iz EKV-a predozirao?! Umro covek regularno, od raka.
Nazad na vrh Ići dole
tatjanabg
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije



Broj poruka : 353
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Nov 12, 2007 4:06 pm

e ja sam bas nesto citala nedavno o tome... tu gde sam citala pise (pazi sad) da je dobio rak tako sto je imao sidu, dobio kada se svi zajedno fiksali u Sao Paolu...
Nazad na vrh Ići dole
tatjanabg
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije



Broj poruka : 353
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Nov 12, 2007 4:10 pm

e i ovo "nije kul"ok, slazem se sa tobom, ali mnogi smatraju da to sto je nesto komercijalno, smanjuje njegov kvalitet, jer se pravi sa drugim ciljem...
Nazad na vrh Ići dole
*snowhite*
Administrator
Administrator
*snowhite*


Broj poruka : 590
Godina : 33
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.10.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Nov 12, 2007 5:00 pm

tatjanabg ::
e ja sam bas nesto citala nedavno o tome... tu gde sam citala pise (pazi sad) da je dobio rak tako sto je imao sidu, dobio kada se svi zajedno fiksali u Sao Paolu...
E moj cale je poznavao Milana iz EKV-a i kad sam mu rekla da je umro od AIDS-a,hteo da me zapali...I svi njegovi prisutni drugovi(to je bilo na jednoj slavi)..Kaze -umro od droge..I ja toj staroj gardi nisam mogla da obajsnim da se covek fiksao,dobio HIV preko sprica,javila se oportunisticka infekcija(mozda je to bio rak,moguce ) i na Infektivnom umro bas kao i Megi...i vajlda ostatak ekipe... scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/100po100
anChE :)
Posipalac mudrosti
Posipalac mudrosti
anChE :)


Broj poruka : 130
Godina : 33
Location : Nish
Datum upisa : 29.10.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Nov 12, 2007 10:11 pm

Komercijala, u ekonomskom smislu ( shto bih ja, jelte, trebalo da znam:)), jeste ono shto se dobro prodaje.
Hmmmm, dakle znachenje je POZITIVNO!!!
U CILJU SVAKOG PROIZVODJACHA JESTE DA PRODA SVOJU ROBU, pa je pitanje: Zashto ovaj termin u muzici ima negativnu konotaciju?
Pa zato shto smo, od rodjenja svesni chinjenice da se djubre najbolje prodaje, pa odatle i PREDRASUDA da je APSOLUTNO SVE shto se dobro prodaje TRESH!
Pa ako je tako, shta je sa bendovima poput: Gorillaz, Oasis, Blur... pa i Arctic Monkeys, Radiohead, Ramones.... chak i Lilly Alen, Amy W.... i dr
ZAKLJCHAK: Kvalitet i dobra prodaja MOGU da idu zajedno!
Kao shto sve shto je komercijala nije SHIT, tako i sve shto je UNDERGROUND nije sjajno - neshto je underground jer je toliko ochajno da mogu da ga slushaju, eventualno, kucni ljubimci stvaraoce, koji se ni krivi ni duzni nadju na "mestu zlochina" Very Happy. Nije dovoljna samo dobra volja i bunt - potreban je i TALENAT!!!
A o onim koji se "oblache i slushaju underground muziku" samo da bi rekli da su underground, jer to, jelte, zvuchi taaaako pametno, alternativno i eeeeextra urbano, onako bash, bash... necu ni da pricham!!!
Da ne smaram vishe...
Zakljuchak (po Ani Smile): Nema shanse da neshto shto je STVARNO kvalitetno, vremenom ne izadje u prvi plan.
UKUSI SU RAZLICHITI, ALI JE KVALITET JEDAN
Nazad na vrh Ići dole
free_runner
Moderator
Moderator
free_runner


Broj poruka : 276
Godina : 33
Location : Uzice
Datum upisa : 28.10.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Nov 12, 2007 10:28 pm

Komercijalno je sve shto se prodaje. Underground je ponekad izgovor za nekvalitet. Naravno da komercijalno mozhe da ide zajedno sa kvalitetom. s druge strane, ne znachi da je sve shto je komercijalno i dobro...

primeri - Ceca(bomba :P) - mainstream, komercijala....s**nje

Bad religion - Mainstream, komercijala... FANTASTICHNO

Lobotomija (bend iz ue)- underground, totalna NEkomercijala... S**NJE

Democratic Terror - underground band iz Chachka, totalna nekomercijala (josh uvek) FANTASTICHNO



toliko...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milosskokic
tatjanabg
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije



Broj poruka : 353
Godina : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 12:09 am

e ali to je sve toliko relativno...
a ovo što Bela napisa, to je otprilike i ono što ja znam, to je to , ISTINA!
Nazad na vrh Ići dole
anChE :)
Posipalac mudrosti
Posipalac mudrosti
anChE :)


Broj poruka : 130
Godina : 33
Location : Nish
Datum upisa : 29.10.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 12:49 am

free_runner ::
Komercijalno je sve shto se prodaje. Underground je ponekad izgovor za nekvalitet. Naravno da komercijalno mozhe da ide zajedno sa kvalitetom. s druge strane, ne znachi da je sve shto je komercijalno i dobro...

primeri - Ceca(bomba :P) - mainstream, komercijala....s****e

Bad religion - Mainstream, komercijala... FANTASTICHNO

Lobotomija (bend iz ue)- underground, totalna NEkomercijala... S****E

Democratic Terror - underground band iz chachka, totalna nekomercijala (josh uvek) FANTASTICHNO



toliko...
Naravno da ne mora da znachi da je sve shto je komercijalno dobro, kao i shto ne mora da znachi da je sve shto je underground dobro.
Samo kazem: Sve shto je STVARNO DOBRO jednog dana mora da izbije u prvi plan! Stojim iz toga. (tachka) :P
P.S. Ovo za bombe je bilo nisko... No
Ja sam B.O.M.B.A. iz drugih razloga!!! If u kwIm queen
Nazad na vrh Ići dole
free_runner
Moderator
Moderator
free_runner


Broj poruka : 276
Godina : 33
Location : Uzice
Datum upisa : 28.10.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 3:24 am

I Know What You Mean.... Ali, Ceca je "ikona nashe scene"... ne smesh sebe da stavljash iznad nje ni u kom smislu...


neki bi to chak nazvali bogohuljenjem... razmisli Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milosskokic
BodoM
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
BodoM


Broj poruka : 292
Godina : 33
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 28.10.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 10:49 am

a zaboravil smo :JK(JELENA KARLEUSA)-----KAZINO...lol
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/vintage1991
crisorwhatever
Beginner
Beginner
crisorwhatever


Broj poruka : 38
Godina : 32
Location : Nis
Datum upisa : 01.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Nov 26, 2007 5:24 pm

ma kul je to, al' opet nije se predozirao (bez obzira na to sto je rak dobio od fixa)..nisu svi pomrli, mislim da je bubnjar iz poslednje postave jos ziv(blago njemu)........
Nazad na vrh Ići dole
matija_ue
Forum friend
Forum friend
matija_ue


Broj poruka : 70
Location : Uzice
Datum upisa : 01.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimePon Feb 04, 2008 1:31 am

*snowhite* ::
Kaze -umro od droge..I ja toj staroj gardi nisam mogla da obajsnim da se covek fiksao,dobio HIV preko sprica,javila se oportunisticka infekcija(mozda je to bio rak,moguce ) i na Infektivnom umro bas kao i Megi...i vajlda ostatak ekipe... scratch

Bela to sam i ja cuo na skoli o HIV/AIDS-u,
Nazad na vrh Ići dole
Koske
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
Koske


Broj poruka : 468
Godina : 35
Location : Negde na desnoj obali Dunava
Datum upisa : 08.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeSre Feb 06, 2008 11:33 pm

Otvorite posebnu temu o 'smrti' grupe EKV
Nazad na vrh Ići dole
Koske
Svedok stvaranja istorije
Svedok stvaranja istorije
Koske


Broj poruka : 468
Godina : 35
Location : Negde na desnoj obali Dunava
Datum upisa : 08.11.2007

KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitimeSre Feb 20, 2008 12:32 am

Osim toga...
Kvalitetne stvari ne moraju da budu komercijalne!
( U obrnutom sluchaju je to ochigledno! tj. Komercijane stvari 'u mnogim sluchajevima' nisu kvalitetne! )
No, o ukusima ne bi trebalo raspravljati!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KOMERCIJALA-KVALTITET Empty
PočaljiNaslov: Re: KOMERCIJALA-KVALTITET   KOMERCIJALA-KVALTITET Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
KOMERCIJALA-KVALTITET
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Opustanje :: Muzika-
Skoči na: